Sposób na pozbycie się wilgoci z pomieszczeń
7 stycznia 2019Bardzo często na kratkach wentylacyjnych montowanych w pomieszczeniach o dużej cyrkulacji powietrza (jak kuchnie czy łazienki) lub w miejscach, gdzie pojawia się duży ruch, jak np. korytarze - przyklejają się znaczne ilości brudu. Kratka taka zamiast zdobić wnętrze wygląda nieestetycznie.
Większość oferowanych na rynku kratek jest jednoelementowa (Zdj. 1 - poniżej), co oznacza, że można je czyścić jedynie po całkowitym zdemontowaniu z otworu wentylacyjnego. Innym sposobem jest czyszczenie bezpośrednio na ścianie, jednak w tej metodzie zawsze istnieje ryzyko zabrudzenia ściany, ponadto znacznie utrudnia to usunięcie tłuszczu z kratownicy oraz zabrudzonej siateczki przeciw owadom.
Jak w takim razie poradzić sobie z zabrudzeniami powstałymi na kratkach wentylacyjnych?
Konserwację kratki Vent FS przeprowadzamy w następujący sposób:
- Cienkim, płaskim śrubokrętem podważamy z boku kratownicę i wyjmujemy ją z obudowy (zdj. 2) . Za kratownicą umieszczona jest siateczka przeciw owadom, którą też wyjmujemy.
- Obudowę oczyszczamy wilgotną szmatką.
- Zdemontowane elementy, czyli kratownicę i siatkę myjemy ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń i po osuszeniu wkładamy w obudowę w kolejności: siateczka a następnie kratownica. Kratownicę wkładamy tak, aby kołeczki mocujące weszły w otwory w obudowie (zdj. 3) i następnie dociskamy.
- Po umyciu kratka wygląda jak nowa 😊
Kratki systemu wentylacyjnego Vent FS z serii o symbolu KK produkujemy jako wieloelementowe tj. składają się z dwóch lub więcej elementów (kratki wentylacyjne regulowane), dzięki czemu są łatwe w konserwacji i zapewniają estetyczny wygląd na długie lata. Dodatkowym atutem naszych kratek wentylacyjnych jest stosowanie tworzyw o podwyższonej odporności na promienie UV, dzięki czemu kratki odporne są na zmiany swojego koloru pod wpływem światła.