Wentylacja


Wentylacja
o co tak naprawdę chodzi?

Wentylacja, inaczej zwana cyrkulacją, polega na ruchu powietrza pomiędzy pomieszczeniami a przestrzenią na zewnątrz nich.

Dobrze działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach użytkowanych przez człowieka i zwierzęta. Powietrze dopływające z zewnątrz poprzez celowo wykonane nawiewy np. okna, nawiewniki okienne, anemostaty nawiewne lub kratki, wypiera na zasadzie różnicy ciśnień powietrze zużyte, które jest wyssane do kanałów wentylacyjnych. Dobra wentylacja pomieszczeń zapewnia dobre samopoczucie przebywającym w nich ludziom i zwierzętom.

Dzięki prawidłowo zaprojektowanej wentylacji w budynkach nie powstają zawilgocenia ścian wewnętrznych i nie rozwijają się grzyby, co jest szczególnie ważne w przypadku osób ze skłonnościami do alergii. Najczęściej spotykane rozwiązania na naszej szerokości geografi cznej to wentylacja grawitacyjna i hybrydowa, która jest kombinacją tych dwóch rodzajów stosowaną w zależności od zapotrzebowania na czyste powietrze i zewnętrznych warunków pogodowych.

Estetycznym wykończeniem kanałów wentylacyjnych są kratki i anemostaty. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej jakości szeroki wybór tych elementów w standardowych wymiarach średnic kanałów okrągłych 100, 125 i 150 mm oraz kratki naścienne, które produkujemy w kilku podstawowych kolorach dostosowanych do Państwa potrzeb.

Produkowany przez nas system wentylacji VENT FS spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa i posiada wymagane prawem atesty i certyfi katy. Stosowane przez nas wysokiej jakości tworzywo jest odporne na działanie promieniowania UV.